2024. március 28.

Tanulmányi eredmények 2011-2012

Tanulmányi versenyek eredményei a 2011/2012-es tanévben
     A 2011/2012-es tanévben is számtalan körzeti és megyei, tantárgyi és sportversenyen vettünk részt szép eredménnyel. Közülük csak a legjelentősebbeket emeljük ki.

Pánczél Zita 8. o. tanulónk a megyei helyesírási „Ly vagy j” címet viselő bajnokságon II. helyezést ért el.
Kovács Eszter a körzeti próbafelvételin magyarból I. helyezést, összesítésben (magyar-matematika) III. helyezést ért el. Matuz Vanessza a körzeti próbafelvételin magyarból III. helyezett lett.
     Kertész Boglárka a móri körzeti szépkiejtési versenyen II. helyezést ért el.
     A Kazinczy-napok körzeti „Anyanyelvi játékok” c. versenyén felsős csapatunk I. és a „Kis természettudós” versenyen felsős csapatunk szintén I. helyezett lett. A „Legjobb 3-4.osztályos feladatmegoldók” címet nyertük el Valkovics Bencének és Szatzker Lucának köszönhetően.
November 10-én a 3-4. osztályosok négy fős csapata III. helyezést ért el a móri Zimermann Általános Iskola mesevetélkedőjén. Csapattagok: 3.osztály: Régi Ákos, Valkovics Bence –4. oszt.: Rigó Kata, Müllner Dalma      14-én pedig Sárkeresztesen „Szólások és közmondások” versenyen brillírozott a 4. osztály. A nem könnyű versenyen II. helyezést értek el.
     December 15-én a megyei környezetvédelmi és egészségvédelmi vetélkedőn a Czibor Dominika, Matuz Vanessza, Táncos Rebeka 8. o. csapat 0,5 pont különbséggel 5. helyezést ért el.
     Január 23-án nem csak a nagyobb lélegzetű félévzáró értekezletre került sor, hanem a csókakői prózamondó versenyen is remekeltek a mieink: 2. oszt. Mayer Blanka (közönségdíj); 3. o. Sáfrán Lilla III. hely; 4. o. Kertész Boglárka
Január 23-án a Pusztavámon megrendezett szavalóversenyen Kovács Patrícia 6. o. tanulónk 1. helyezést ért el.
     A február 4-én, Móron lezajlott vers-és prózamondó versenyen Kovács Patrícia 4. Fejes Luca 3. helyen végzett.
14-én a Szép magyar beszéd megyei versenyén Arany Dominika (8. o.) 2. helyen végzett
16-án a Pusztavámon rendezett német vers-és prózamondó versenyen résztvevő Fejes Luca és Kovács Patrícia vettek részt, Patrícia 3. lett.
17-én rendezték a Zrínyi Ilona megyei matematika versenyt, ahol 14 tanulónk indult, és Pencz Panna érte el a legjobb helyet (81.), s még hárman bejutottak az első száz versenyző közé.
     Március 22-én a Felsővárosi Ált. Iskola szervezésében lezajló víz világnapi megyei versenyen a Czibor Dominika, Matuz Vanessza, Táncos Rebeka csapat 3. helyezést ért el.
Negyedikeseink a móri Zimmermann Ált. Isk. meghívására helyesírási (Müllner Dalma, Buzás Klaudia), illetve természetismeret versenyen vettek részt. Ez utóbbin csapatuk I. helyezést ért el.
     A költészet napján tartottuk a körzeti szavalóversenyt, melyen kovács Patrícia 1. helyezést ért el.
Április 12-én a megyei katasztrófavédelmi versenyen csapatunk a 9. helyen végzett.
16-án a Hétvezér Téri Ált. Isk. megyei idegen nyelvi versenyén csapataink a 4. és 6. helyen végeztek.
18-án az Országos komplex ének-zene verseny régiós döntőjében csapataink 6. és 9. helyezést értek el.
      A szlovákiai Madaron megrendezett népdaléneklési versenyen: 2. oszt.: Mayer Blanka és Palócz Mira I. kategória megosztott 3. hely – II. kategória II. hely: Deák Nóra 3. osztály. Testvériskolánk műveltségi vetélkedőjén első helyezést nyert Matuz Vanessza, Kovács Eszter, Szolga Renáta.
     Május 3-án a Radnóti-napokon szervezett matematika versenyen 4 tanulónk vett részt. A 4. osztályos Szatzker Luca III., Kertész Boglárka IV. helyezést ért el.
     Gratulálunk diákjainknak és az őket felkészítő pedagógusoknak!