Vadvirágos szöveg-kiegészítés

VI. Szöveg-kiegészítés

„Rövidesen jobban is megismerhettem ezt a virágot. A kis herceg 1. mindig voltak virágok, nagyon egyszerű virágok, egy sor 2., helyet is alig foglaltak, és nem zavartak senkit. Reggel megjelentek a fűben, estére elhervadtak. De ez egy szép napon egyszerre csak kicsírázott, magva a jó ég tudja, honnét került oda, és a kis herceg 3. gonddal figyelte a 4. hajtást, amelyik semmilyen más hajtáshoz sem hasonlított. Ki tudja, nem holmi majomkenyérfa-féleség-e? A 5. növekedése azonban abbamaradt, és a kis növény hozzákezdett a virágkészítéshez. A kis herceg szemmel kísérte, hogyan jelenik meg rajta egy 6. bimbó, és sejtette, hogy csodálatos 7. fog kibontakozni belőle; a virág azonban végevárhatatlanul, egyre csak szépítgette magát odabent a zöld szobájában. Nagy gonddal válogatta meg a színeit. Lassan öltözködött, egyenként igazította magára a szirmait. Nyilván nem akart olyan gyűrötten 8. lépni, mint a pipacsok. Nem akart megmutatkozni, csak szépsége teljes 9. . Úgy bizony! Nagyon kacér virág volt! Így aztán hosszú napokon át tartott a titokzatos öltözködése. Aztán egy10. , éppen napkeltekor, végre megjelent.” (Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg)

tünemény

aprólékos

szirommal

sugárzásában

hajnalban

bolygóján

zsenge

vesszőcske

óriási

napvilágra

VI. Szöveg-kiegészítés

„Rövidesen jobban is megismerhettem ezt a virágot. A kis herceg 1. mindig voltak virágok, nagyon egyszerű virágok, egy sor 2., helyet is alig foglaltak, és nem zavartak senkit. Reggel megjelentek a fűben, estére elhervadtak. De ez egy szép napon egyszerre csak kicsírázott, magva a jó ég tudja, honnét került oda, és a kis herceg 3. gonddal figyelte a 4. hajtást, amelyik semmilyen más hajtáshoz sem hasonlított. Ki tudja, nem holmi majomkenyérfa-féleség-e? A 5. növekedése azonban abbamaradt, és a kis növény hozzákezdett a virágkészítéshez. A kis herceg szemmel kísérte, hogyan jelenik meg rajta egy 6. bimbó, és sejtette, hogy csodálatos 7. fog kibontakozni belőle; a virág azonban végevárhatatlanul, egyre csak szépítgette magát odabent a zöld szobájában. Nagy gonddal válogatta meg a színeit. Lassan öltözködött, egyenként igazította magára a szirmait. Nyilván nem akart olyan gyűrötten 8. lépni, mint a pipacsok. Nem akart megmutatkozni, csak szépsége teljes 9. . Úgy bizony! Nagyon kacér virág volt! Így aztán hosszú napokon át tartott a titokzatos öltözködése. Aztán egy 10. , éppen napkeltekor, végre megjelent.” (Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg)

tünemény 7.

aprólékos 3.