Pán Péter

Pá n Péter

A  székesfehérvári Vörösmarty Színház tavalyi előadása után, osztályunk is benevezett az Ágacska c. színdarabhoz készíthető rajzpályázatra. Ekkor még csak 3. osztályba jártunk.  A 2010 májusában tartott eredményhirdetésre családostól, osztályostól érkeztünk a színház meghívására. Nagy volt az izgalom!
Mi voltunk az egyetlen közösség, amelynek minden tagja részt vett művével a rajzpályázaton.
Ezért is részesültünk egy különleges különdíjban. Nyereményünk: a következő évad gyermekelőadásának megtekintése kulisszajárással. Jobban örültünk, mint bármilyen tárgyjutalomnak!
2010 októberében ott ültünk valamennyien a Pán Péter c. zenés táncjáték teltházas főpróbáján. Először kicsit féltünk, milyen is lesz, mivel prózai részek nem voltak a darabban. Kellemesen csalódtunk, hiszen egy színes, „szókimondó”, fergeteges előadást láthattunk.
Az előadás után Várkonyi Éva nénivel – a színház menedzserével – kulisszajárásra indultunk. Nagyon nagy élmény volt olyan helyeken végigmenni, ahová közönség tulajdonképpen nem léphet be. A színpadra is felmehettünk, ahol a darabban szereplő kalózhajó minden zugát bejárhattuk. Kellékeket is kipróbáltunk.  Várkonyi Éva néni a darabbal kapcsolatos kérdéseket tett fel nekünk, amelyekre válaszolnunk kellett. Végül személyesen találkozhattunk a darab egyik szereplőjével, Csingling tündérrel. A 9 éves kislány talpraesetten alakította mesebeli alakját.
Külön köszönjük Marika néninek, osztályfőnökünknek, hogy segítségével, támogatásával újra valami rendkívüli élményhez és lehetőséghez juttatta az osztályt!

Petrimán Olívia
                                                                                              4. osztály