NyelvÉsz

„NyelvÉsz” verseny

Április a tanulmányi versenyek hónapja.
  Iskolánkat szép számmal képviselték azok a diákok, akik bejutottak a Bendegúz néven ismertté vált NyelvÉsz verseny megyei fordulójára.
     A diákok körében nagyon népszerű verseny cseppet sem könnyű. Széles körű műveltségre, az anyanyelv alapos ismeretére, komoly tárgyi tudásra van szüksége annak, aki e megmérettetésen részt kíván venni.
     A versenyzők igen magas száma teszi indokolttá, hogy az első nyolc helyezést értékelik.
Iskolánkból kiváló teljesítménnyel megyei 6. helyezést ért el Csány Laura második osztályos tanuló.
Az ötödik évfolyamból ketten is remekeltek. Kertész Boglárka megyei 5. helyezést, Szatzker Luca 4. helyezést ért el.

Gratulálunk tanulóinknak. Jövőre is számítunk rájuk.

Keszte Jánosné
                                                                  tagintézmény-vezető