2024. március 29.

Márciusi eredményeink

Kis iskola - jelentős eredmények!

Március a tanulmányi versenyek hónapja volt a kincsesbányai Kazinczy Ferenc Tagiskolában is.
Több körzeti, megyei és regionális versenyeken mérhették össze tudásukat a tanulók.
Ez nemcsak kemény munkát jelentett a felkészülési időszakban diáknak és pedagógusnak egyaránt, hanem a szép eredmények visszaigazolást is adtak arról, hogy színvonalas nevelő-oktató munka folyik az intézményben.
     A Mosonmagyaróváron megrendezett regionális német vers- és prózamondó versenyen Czuth Attila 8. osztályos tanuló I. helyezést ért el.
     A székesfehérvási Tóvárosi Általános Iskola által meghirdetett játékos német nyelvi versenyen két hatodik osztályos csapat is dobogós lett. A lányok - Arany Dominika, Berta Klaudia, Kovács Eszter - III. helyezést, a fiúk - Novák Máté, Sashalmi Soma, Szarvas Dávid -  I. helyezést értek el.
     A Vörösmarty Mihály Szakközépiskola szervezte immár második alkalommal a megújuló energiák hasznosítása témakörben azt az elméleti és gyakorlati versenyt, melyen a megye legjobbjai vettek részt, s ahol a kazinczysok 8. osztályos csapata - Lőrincz-Cseke Edvárd, Varga Attila, Winkelman Endre - I. helyezett lett.
     Márciusban a a móri Zimmermann-napok keretében számos tanulmányi versenyt rendeztek, melyeken a kazinczys diákok sikeresn vettek részt. Sólya Kristóf 8. osztályos tanuló a matematikaversenyen II. lett, a hatodikos "kis természettudósok"- Matuz Vanessza, Szarvas Dávid - III. helyezést értek el. A humán műveltségi verseny 5. osztályos csapata - László Klaudia, Rákli Laura, Szolga Renáta - III., a hatodikos csapat - Kovács Eszter, Novák Máté, Sashalmi Soma - II. helyezett lett. A német nyelvi csapatversenyben Lászó Klaudia, Novák Máté, Spandler Csaba és Czuth Attila első helyezést értek el.
A negyedik osztályosk helyesírási "j-ly"  bajnokságán Lehota Lili elsőként állhatott a képzeletbeli dobogó legfelső fokára.
A természetismereti versenyen a negyedikes csapat - Heitmár Renáta, Kovács Patrícia, Mayer Kira, Miklós Regina - szintén I. helyezést ért el.
     A sportolók közül kiemelkedik a fiú focicsapat - Ács Krisztián, Bajkai László, Egyed Martin, Kaszás Zoltán, Kovács Erik, Spandler Csaba, Spandler Mátyás, Stamber Martin, Szántó Balázs, Varga Kristóf  - , ők III. helyezést szereztek, valamint Spandler Csaba, aki a mezőny legjobb játékosa címet nyerte el, és Pánczél Zsuzsanna 8. osztályos tanuló, aki asztaliteniszben III. lett.
     Március 30-án a Kazinczy Ferenc Tagiskola rendezte "Hej, csak helyesn!" címmel azt a körzeti helyesírási versenyt, melyen tíz iskola képviseltette magát. A harmadikosok versenyében a rendező iskola diákja, Petrimán Olívia érte el az első helyezést.
     A hónap utolsó napján látogatott a Kazinczy Tagiskola küldöttsége a szlovákiai Madarra, ahol a testvériskola által rendezett II. Édes Gergely emlékversenyen vettek részt. A humán műveltségi csapatversenyben  - Csulak Mátyás, Somogyi Bálint, Winkelman Endre - megelőzve a magyarországi iskolákat -  a IV. helyet szerezték meg, míg a népdaléneklési versenyen  Szabó Bianka és Vincze Alexandra megosztva I. helyezést értek el.
     A tavaszi szünet rövid pihenője után áprilisban - több rangos versennyel - folytatódnak a megmérettetések.
     A kazinczysok remélik, hasonlóan szép eredményekről számolhatnak be a jövőben is.
Tudják, hogy a kisiskolák fennmaradásának egyik lehetséges záloga: a tanulóközpontú iskola és a magas színvonalú nevelő-oktató munka megvalósítása egyszerre.