Látogatás a Magyarság Házában

Sikeres „Határtalanul” pályázatunk kapcsán meghívást kaptunk 2013. április 18-án Budapestre az Épített kulturális örökségünk kiállítás ünnepi megnyitójára.
Iskolánk hetedik osztályos diákjait Kovács Patrícia és Lakat Edina képviselte.
     Az ünnepi megnyitón név szerint is köszöntötték intézményünket, majd eredeti, kalotaszegi népviseletbe öltözött népdalénekes varázsolta el a hallgatóságot.
     Az államtitkári köszöntőkből megtudtuk, hogy a kiállításon bemutatott fotók, tárgyi emlékek és virtuális dokumentumok arról az áldozatos munkáról tanúskodnak, melyet a Bethlen Gábor Zrt. Alapítvány (a magyar állam támogatásával) végez a határainkon túli, magyar lakta területek műemlékeinek helyreállítása érdekében.
     A csodálatosan felújított templomokban gyönyörködhettünk, majd Lakat Edina a fazsindely készítését is kipróbálhatta a gyakorlatban egy erdélyi mesterember segítségével.
Diákjaink a vendégkönyvben gratuláltak a Bethlen Gábor Alapítvány sikeres tevékenységéhez, s köszönték meg a megtisztelő lehetőséget.

Keszte Jánosné
                                                                                 tagintézmény-vezető

Látogatás a Magyarság Házában

Iskolánk hetedik osztályos diákjait Kovács Patrícia és Lakat Edina képviselte.

Keszte Jánosné
                                                                                 tagintézmény-vezető