Az álom valóra vált

A kincsesbányai Kazinczy Ferenc Tagiskola öt évvel ezelőtti álma vált valóra az idei nyáron.
     2007-ben határoztuk el, hogy pályázati támogatás híján összefogással önerőből felújítjuk az iskolát.
Kis lépésekben, évente három-három osztályterem teljes körű felújításával haladtunk előre.
     Példa értékű az az összefogás, mellyel sikerült megvalósítanunk a kitűzött célt.
A szülők, a helyi vállalkozók és szakemberek több millió forint értékű társadalmi munkát végeztek: beépítették a nyílászárókat, festettek, mázoltak, burkoltak, falaztak.
Önzetlen felajánlásuknak, valamint az önkormányzati, alapítványi és céges támogatásoknak is köszönhető, hogy a szeptemberi tanévkezdéskor szépen felújított iskola fogadja a diákokat.
     Íme az elmúlt öt év eredménye, melyre joggal lehetünk büszkék: tornaterem felújítása, épület északi szárnyának nyílászáró-cseréje, 11 tanterem teljes körű felújítása ablakcserével, tető felújítása, új ereszcsatorna, az épület homlokzati üvegfalának cseréje, új bejárati ajtók, emeleti aula és lépcsőház szigetelése, festése.
     A falu hitből, kitartásból, szolidaritásból jelesre vizsgázott.
     Az álom valóra vált, de az épület óriási, sok még a tennivaló. A tantestületnek van álma a következő öt évre is. Bízunk az összefogás teremtő erejében és a folytatásban.

Kincsesbánya, 2012. június 25.

Keszte Jánosné
                                                                                               tagintézmény-vezető

Az álom valóra vált

A falu hitből, kitartásból, szolidaritásból jelesre vizsgázott.

Kincsesbánya, 2012. június 25.

Keszte Jánosné
                                                                                               tagintézmény-vezető